У Львові з’явиться 250 електробусів

Сьогодні, 10 вересня, відбулося підписання меморандуму на закупівлю 250 електробусів для потреб міста.

Про це пише Depo.Львів.

Так, метою меморандуму є комплексне вирішення питання організації пасажирських перевезень на регулярних міських автобусних маршрутах та задля екологічної безпеки Львова та комфорту мешканців. Зокрема, він передбачає, що упродовж наступних трьох років 200 електробусів закуплять приватні перевізники, а 50 — місто.

“Привітні перевізники готові купити 200 одиниць за декілька років, тобто оновити практично весь свій рухомий склад. Так само ми хочемо і у ЛКП “Львівелектротранс” закупити, для початку, 50 електробусів. Крім того Львівська міська рада пропрацьовує механізм компенсації відсотку за лізинг, аби приватним перевізникам було легше придбати електробуси. Мерія таким чином зможе підтримувати місцевого виробника, і знову ж таки частину податків повернути до бюджету міста”, — зазначив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Андрій Білий.

Відтак, відповідно до меморандуму місто та приватні перевізники діятимуть за такими принципами:

– визначення пріоритетним електротранспорт задля екологічної безпеки в місті;

– розробка електричного автобусу (електробусу), враховуючи особливості та потреби м. Львова;

– зосередження максимуму проектувальних та виробничих потужностей з розробки та серійного виготовлення електричного автобусу (електробусу), включаючи конструкторсько-технологічні, механозаготівельні, зварювальні, фарбувальні та складальні виробництва, в межах одного підприємства чи об’єднання підприємств;

-виробничі потужності заводу — виробника повинні дозволяти виготовлення близько 200 електробусів на рік;

–    на заводі-виробнику має бути впроваджена масштабна програма локалізації виготовлення вузлів та агрегатів для електротранспорту.