Міністр культури України відвідав Львівьску область

У межах свого робочу виїзду на Львівщину міністр культури відвідав декілька головних культурних пам’яток області, які мають усі шанси потрапити до проекту «Великого будівництва» та отримати відповідне фінансування на проведення реконструкції.

Серед них і замки «Золотої підкови» – найбільш популярного туристичного маршруту середньовічними фортецями області. Однією з локацій був Свірзький замок.

“Це надзвичайно амбітна програма для того, що б ми не тільки поновили і зберегли традиції, але й зробили ці точки надзвичайно цікавими елементами туристичної атракції для людей й наповнили їх новим змістом. І зробили таким чином, щоб вони могли залучати кошти“, – зазначає міністр Олександр Ткаченко.

Також цього року планують реконструювати за державний кошт дах Олеського замку, який нещодавно обвалився. Очільник Львівської ОДА наголосив, що в області налічують понад 8 тисяч пам’яток архітектури, які щорічно приваблюють туристів. І якщо довести їх до ладу, то це буде фінансово вигідно як для Львівщини, так і для України в цілому.

Разом із тим, Максим Козицький пояснює: “Якщо брати дані всесвітньої туристичної організації, то близько 40% людей, які вибирають теми для подорожі, розглядають культурну пропозицію. Якщо брати Львівщину, то ця програма на 80% складена з огляду на архітектурні, туристичні й культурні пам’ятки. Але ми хочемо зробити так, щоб отакі місця набували атмосферності“.

Та поки посадовці оглядають та вирішують, які пам’ятки культури передусім варто реконструювати, депутати зауважують, що держпрограма «Великого будівництва» вже показала гарні результати в інших сферах.

Також міністр культури додає, що програма «Великого будівництва» у культурі розрахована на 4 роки. З держбюджету на неї планують отримати 55 мільярдів гривень.

Джерело: Правда Тут