Головна епідеміологиня Львівщини розповіла про заходи безпеки під час виборів

Члени виборчої дільниці повинні бути у масці та захисному екрані, а виборці — не заходити юрбою.
Про це та інші умови проведення виборів під час карантину у проєкті “Тема дня” розповіла головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко, передає “Діло”.

Скільки людей одночасно перебуватиме на дільниці, залежатиме від її території, розповіла епідеміологиня. За її словами, поки Львівщина у помаранчевій зоні, площа дільниці має бути 20 м2 на одну людину.

“На території дільниці мають бути умови для антисептичної обробки рук. Якщо всіх правил дотримуватися, то надлишкової небезпеки не буде. І було б добре в запрошеннях на дільницю вказувати конкретну годину, щоб всім людям одночасно не захотілося йти”, — додала Наталія Тімко.

Головна епідеміологиня Львівщини також дала рекомендації щодо голосування на самоізоляції:

“Тут заходи рекомендації такі, як і для лікарів, які заходять у “вогнище” хворого. Це має бути маска чи респіратор, це має бути захисний екран, мають бути рукавички. Можливо, тут варто буде сконтактуватися із мобільними бригадами лікарів, які навчені, як це робити і аналогічним чином зробити виїзд представників територіальної дільниці”, — сказала Наталія Тімко.

Політолог Ігор Вдовичин у прямому ефірі проекту “Тема дня” дав свою оцінку карантинним обмеженням під час проведення виборів та проаналізував наскільки реально це втілити на практиці:

“Це все те саме, що ми маємо робити, коли заходимо в громадські місця, коли заходимо в магазини. Не прописано нічого надзвичайного, що було б складне до виконання. Технологічно – це все реально виконати, як це все на практиці буде зроблено, то вже інше питання”, — сказав Ігор Вдовичин.